Textielfestival 2026
De voorbereidingen zijn in volle gang: van 20 t/m 23 mei 2026 verandert Amersfoort in hét textielhart van Nederland! Met inspirerende exposities, workshops, een textielwedstrijd en interactieve activiteiten voor jong en oud.
Het thema? “Inventing the Future – Textiel als inspiratie!” We duiken in de toekomst van textiel: duurzaamheid, innovatie en creativiteit staan centraal. Doe mee, ontdek en laat je verrassen!
Nieuwe locatie, nieuwe onderdelen
Bij een nieuwe locatie hoort vernieuwing, en daarom komen er ook nieuwe activiteiten, die aansluiten bij de huidige interesse voor textiel in het kader van zowel duurzaamheid als kunst.
Vaste onderdelen zoals de wedstrijd en verschillende Museum Masterclasses blijven, evenals Rondje Textiel, en worden aangevuld met nieuwe activiteiten in de vorm van een onlineprogramma, Texwalks en Textalks. Er zijn ook deze keer weer veel mogelijkheden voor jong en oud om mee te doen.
Het thema van deze nieuwe editie van het Textielfestival is:
Inventing the Future – Textiel als inspiratiebron!
We richten onze blik dus op de toekomst. Hoe ziet onze kleding, ons huis, ons klimaat er straks uit? Wat doen we met al ons (textiel)afval? Denk mee en doe mee! Sommige activiteiten beginnen binnenkort al!
Het wordt een laagdrempelig en duurzaam festival. Deze kernwoorden lopen als een rode draad door de verschillende activiteiten.
ALLE informatie over het Textielfestival 2026 vind je op de website www.textielfestival.nl. Regelmatig wordt er nieuwe informatie aan toegevoegd. In het najaar kun je daar al aanmelden voor workshops en kaartjes kopen.
Het programma van het festival wordt in het najaar bekend gemaakt!
Online Challenge
𝗛𝗼𝗲 𝗸𝘂𝗻 𝗷𝗲 𝗺𝗲𝗲𝗱𝗼𝗲𝗻?

Meer informatie
Meer nieuws over het Textielfestival en de verschillende activiteiten volgt op de website Textielfestival, in de Nieuwsbrief Textielfestival, de Nieuwsbrief Textielplatform en in de nieuwsbrieven van STIDOC en de organiserende verenigingen en Museum de Kantfabriek. Voor de Nieuwsbrief Textielfestival kun je je aanmelden op deze pagina. Je kunt je hier aanmelden voor de Nieuwsbrief Textielplatform en op de websites van de verenigingen kun je je aanmelden voor hun nieuwsbrieven. Die adressen vind je op deze pagina. Een aantal activiteiten gaat al in 2025 van start dus hou het nieuws in de gaten …!
Hieronder een impressie van het laatste Textielfestival dat vanwege corona in 2021 online werd gehouden.
Impressie Studio Textielfestival 2021