De Textielbibliotheek heeft een nieuw mooi boek over viltkunst dat je kunt komen lenen! Het heet: 500 Felt Objects: creative explorations of a remarkable material en is geschreven door Nathalie Mornu.
Het boek
Inspiratie is er in overvloed in dit boek dat is uitgegeven in 2011. Van kledingstukken tot tapijten, van woonaccessoires tot installaties, 500 Felt Objects laat heel veel prachtige viltcreaties zien. Werk van zowel traditionele vilters als dat van avant-garde ontwerpers is in het boek te vinden. Je ziet een breed scala aan stijlen, kleuren en vormen voorbijkomen. Je krijgt daardoor een goede indruk van wat er allemaal mogelijk is met vilt. De werken die getoond worden zijn gemaakt door kunstenaars uit verschillende landen. Ze zijn uitgekozen door Susan Brown.
Zij komt uit New York en is (of was) associate curator textiel bij Cooper-Hewitt, National Design Museum. Ze was curator van de tentoonstelling “Fashioning Felt” en heeft veel geschreven en lezingen gegeven over het onderwerp. Voordat ze bij het museum kwam, werkte ze als kostuumontwerper voor theater, opera en televisie. In de video hieronder vertelt ze over de tentoonstelling “Fashioning Felt”.

Textielbibliotheek
Voor iedereen die nog nooit geleend heeft bij de Textielbibliotheek: je kunt er op dinsdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur binnenlopen om een lekker te snuffelen in wat er te leen en te koop is. Want boeken waar meer exem plaren van zijn worden verkocht tegen een prettig prijsje.
Ook online kun je lenen en kopen bij de Textielbibliotheek. Ze sturen de boeken je dan toe. Hoe het lenen werkt lees je hier. En bij ze kopen kun je via boekwinkeltjes.nl. Daar hebben ze trouwens nog veel meer prettig geprijsde textielboeken!
Het bezoekadres van de Textielbibliotheek is:
Museum de Kantfabriek
Americaanseweg 8
5961 GP Horst (N-Limburg)
Je kunt een bezoek mooi combineren met het bekijken van de bijzondere expositie Layers and Narratives van QuiltArt!